Πρώτη ήττα του ΠΑΣ από τον Μακεδονικό

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα ο οποίος έχασε από τον Μακεδονικό με σκορ 3-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης κατάφερε να πάρει νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και στη συνέχεια ο ΠΑΣ προσπάθησε να γίνει απειλητικός κυρίως από στημένες φάσεις. Το πρώτο μέρος, έκλεισε με μια καλή στιγμή εκατέρωθεν για τις δύο ομάδες, όμως το 1-0, παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του Μακεδονικού αποδείχθηκαν καθοριστικές καθώς οι Ταβάρες και Ραμίρεζ σημείωσαν από ένα γκολ, δίνοντας προβάδισμα τριών τερμάτων στους «πράσινους» και το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΣ ήταν να μειώσει στο 90+2′ με τον Τζίνο.

Συνθέσεις ομάδων:

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Ταλιχμανίδης, Τοπαλίδης, Τσουκάνης, Πέδρο Λούκας, Παντεκίδης, Παναγιωτούδης (85’ Αλμύρας), Λεωνιδόπουλος, Χάσεκ (85’ Σαραγιώτης), Σιχαρουλασβίλι (73’ Ραμίρεζ), Ζαφειράκης (73’ Ταβάρες), Χερίδης (65’ Γιακουμάκης).

ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Σόρια, Μπακαδήμας, Ρίντερ, Σομποτσίνσκι, Λούπας (46’ Νικολιάς), Τζίνο, Πάνος, Χέντριχ (79’ Αζίζ), Σέποβιτς, Μάντζης.

Διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Καλοραγιάννης (Πιερίας), Δανδανόπουλος (Ξάνθης)